LIIKEVAIHTO (x1000 SEK)
TULOS (x1000 SEK)
HENKILÖSTÖÄ
MedCap AB (publ)
Tilinpäätöstiedot (x1000 SEK)
| Tilinpäätöstiedot | 2024/12 (konserni) | 2023/12 (konserni) | 2022/12 (konserni) |
| Liikevaihto |
1 806 700
|
1 587 400
|
1 111 300 |
| Rahoituskulut |
19 000
|
15 600
|
21 200 |
| Tulos ennen satunnaisia eriä |
261 600
|
222 300
|
152 000 |
| EBITDA |
387 700
|
331 500
|
258 700 |
| Taseen loppusumma |
1 991 400
|
1 662 200
|
1 429 300 |
| Vaihtuvat vastaavat |
917 400
|
765 300
|
741 900 |
| Lyhytaikaiset velat |
331 400
|
343 000
|
302 100 |
| Oma pääoma |
1 282 100
|
1 022 900
|
856 300 |
| - osakepääoma |
6 000
|
5 900
|
5 900 |
| Henkilöstöä (keskimäärä) |
556
|
476
|
368 |
Tunnuslukuja
| Tilinpäätös | 2024/12 (konserni) | 2023/12 (konserni) | 2022/12 (konserni) |
| Vakavaraisuus |
64,4%
|
61,5%
|
59,9% |
| Liikevaihto per henkilö |
3 249
|
3 335
|
3 020 |
| Tulos liikevaihdosta prosenteissa |
14,5%
|
14,0%
|
13,7% |
| Kokonaispääoman tuotto (ROA) |
14,1%
|
14,3%
|
12,1% |
| Maksuvalmius |
276,8%
|
223,1%
|
245,6% |
| Oman pääoman tuotto (ROE) |
20,4%
|
21,7%
|
17,8% |
| Muutos liikevaihto |
219 300
|
476 100
|
195 000 |
| Muutos liikevaihto % |
14%
|
43%
|
21% |
| Muutos Henkilöstö­määrä |
80
|
108
|
7 |
| Muutos Henkilöstö­määrä % |
17%
|
29%
|
2% |
Kokonaisarvo julkisen myynnin
| Tilinpäätös | 2024/12 (konserni) | 2023/12 (konserni) | 2022/12 (konserni) |
| Kokonaisarvo julkisen myynnin |
0
|
0
|
0 |
Tilinpäätösluvut on muutettu kyseiseen valuuttaan tilinpäätöspäivän kurssin mukaan. Valuuttakurssien lähde: Sveriges Riksbank
Tilinpäätöstiedot on haettu suoraan yrityksiltä tai Creditsafelta.